کلمه را برای جستجو وارد کنید .
برنامه هفتگی

برای تدوین برنامه هفتگی توسط مدیر، توجه به چندین عامل مهم ضروری است. مدیریت زمان و منابع در کنار نیازها و ترجیحات تیم آموزشی، کلیدی‌ترین بخش‌های تدوین برنامه هفتگی می‌باشد. در ادامه، گام‌هایی که مدیر باید برای تهیه یک برنامه هفتگی موثر انجام دهد، ذکر شده است:

 1. شناسایی نیازها: پیش از شروع ساخت برنامه هفتگی، مدیر باید نیازهای آموزشی، اولویت‌های دروس و ترجیحات معلمان را شناسایی کند.
 2. جمع‌آوری داده‌ها: تعداد کلاس‌ها، دروس، دانش‌آموزان و معلمان به عنوان پایه اطلاعاتی برای تولید برنامه هفتگی عمل می‌کنند.
 3. در نظر گرفتن محدودیت‌ها: مدیر باید محدودیت‌های مربوط به زمان‌های موجود معلمان و دسترسی به کلاس‌ها را در تدوین برنامه هفتگی در نظر گیرد.
 4. پراکنده‌سازی دروس: هدف از این است که در تنظیم برنامه هفتگی، دروس به گونه‌ای توزیع شوند که فشار زیادی به دانش‌آموزان و معلمان وارد نشود.
 5. استفاده از نرم‌افزار برنامه هفتگی: استفاده از یک نرم‌افزار برای ساخت برنامه هفتگی می‌تواند به مدیر کمک کند تا برنامه هفتگی را به‌صورت خودکار و با توجه به تمام ملاحظات تولید کند.
 6. بازبینی و تنظیم: پس از اولین پیش‌نویس برنامه هفتگی، مدیر باید زمانی را برای بازبینی و اصلاح تقسیم‌بندی‌ها صرف کند.
 7. مشورت با همکاران: قبل از قطعی‌سازی برنامه هفتگی، مشورت با معلمان و کادر آموزشی برای اطمینان از سازگاری برنامه هفتگی با نیازهای آن‌ها مهم است.
 8. نهایی‌سازی و انتشار برنامه هفتگی: به محض اتمام تنظیمات و تایید نهایی، مدیر می‌تواند برنامه هفتگی را به صورت رسمی انتشار دهد و در دسترس دانش‌آموزان و معلمین قرار دهد.
 9. به‌روزرسانی مداوم برنامه هفتگی: هر برنامه هفتگی باید مستمرا بازبینی و در صورت لزوم به‌روزرسانی شود، تا اطمینان حاصل شود که همچنان نیازهای مدرسه را برآورده می‌کند.

با دنبال کردن این گام‌ها، مدیر می‌تواند یک برنامه هفتگی کارآمد و منعطف را که نیازهای مدرسه و تیم آموزشی را برآورده می‌کند، تهیه کند.

ساخت برنامه هفتگی
نرم افزار ساخت برنامه هفتگی

نرم افزار ساخت برنامه هفتگی مدارس

یکی دغدغه ی تمامی مدیران مدارس و معاونان برنامه ریز آموزشی ریختن یک برنامه ی متعادل و بدون تداخل میباشد به گونه ای که حتی فکر کردن به مهر و بازگشایی مراکز آموزشی برای بعضی مدیران همراه با نگرانی و ترس است.حقیقتا ریختن برنامه بدون تداخل متناسب با خواست معلم و دانش آموز و آموزشگاه کار بسیار دشواری است

ولی نگران نباشید مدرسه فایل برای شما نرم افزار رایگان ساخت برنامه ی هفتگی را آماده کرده است که با استفاده از آن میتوانید حتی پیچیده ترین برنامه های درسی را را بریزید!

این فایل نرم افزار ساخت برنامه هفتگی ساخت برنامه هفتگی برای مدارس ابتدایی ٬دبیرستان دوره ی اول و دوم  و دانشگاها و مراکز آموزشی مناسب میباشد

برخی از خصوصیات این نرم افزار

 1.  سرعت و دقت بالا در تهیه برنامه کلاسی
 2. برنامه ریزی بر اساس خواست معلم
 3. برنامه ریزی بر اساس تعداد ساعت٬تعداد زنگ٬تعداد ساعات تدریس
 4. برنامه ریزی بر اساس درجه سختی
 5. برنامه ریزی بر اساس چینش و ساده متوسط و آسان جهت فشرده و سنگین نبودن درس ها
 6. برنامه ریزی توسط روز های دایر بودن مدارس
 7. برنامه ریزی بر اساس تفکیک دانش آموزان
 8. برنامه ریزی برای آزمایشگاه به صورتی که کلاس ها تداخل نداشته باشند.
 9. پرینت و چاپ برگه ها

در این فایل توسط سایت های خارجی به صورت پولی میباشد ولی به دلیل تحریم ها ما این نرم افزار را به صورت کرک شده و کاملا رایگان در اختیار شما قرار میدهیم

از دیگر کار های   مدرسه فایل پشتیبان دهی به شما عزیزان میباشد و هرگونه سوال و مشکل شمارا پاسخ میدهیم میتوانید از قسمت نظرات سوالات خودتان را از ما بپرسید

همچنین در مقاله ی بعدی ما میتوانید فیلم آموزشی کار با نرم افزار نرم افزار ساخت برنامه هفتگی را مشاهده نمایید.

مشکل دانلود لینک رفع گردید

برای دانلود این برنامه اینجا را کلیک کنید
برنامه هفتگی لایه باز

این برنامه یک ابزار تخصصی برای تولید برنامه هفتگی مدارس است که به معلمان و مدیران مدرسه کمک می‌کند تا برنامه هفتگی درسی خود را به شیوه‌ای کارآمد و دقیق بسازند. قابلیت‌ها و امکانات این برنامه تولید برنامه هفتگی پیچیده را آسان‌تر می‌کند. در زیر ویژگی‌های کلیدی این برنامه برای ساخت برنامه هفتگی آمده است:

 1. اتوماسیون برنامه هفتگی: این برنامه قادر است به صورت خودکار برنامه هفتگی ابتدایی را با دریافت اطلاعات درباره تعداد کلاس‌ها، معلم‌ها و دروس تهیه کند.
 2. انعطاف‌پذیری در تنظیم برنامه هفتگی: این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا با اعمال محدودیت‌های خاص، برنامه هفتگی خود را سفارشی‌سازی کنند. این امکان پذیر است تا برنامه هفتگی را با توجه به زمان‌های موجود معلمان، کلاس‌ها و نیازهای گروه‌های درسی تنظیم نمایند.
 3. تخصیص منابع برای برنامه هفتگی: این برنامه به طور خودکار کلاس‌ها و معلمان را به دروس مختلف در برنامه هفتگی اختصاص می‌دهد، با توجه به زمان‌بندی و دسترسی منابع.
 4. ویرایش آسان برنامه هفتگی: در صورت نیاز به تغییرات پس از تهیه برنامه هفتگی، این برنامه این امکان را فراهم می‌آورد که به راحتی تغییرات را اعمال کنید.
 5. چاپ و اشتراک‌گذاری برنامه هفتگی: این برنامه امکان چاپ برنامه هفتگی یا اشتراک‌گذاری آسان آن‌ها را برای دسترسی آنلاین فراهم می‌کند.
 6. سازگاری در تنظیم برنامه هفتگی: این برنامه سازگار با زمان‌بندی‌ها و استانداردهای مختلف مدارس سرتاسر جهان برای تهیه برنامه هفتگی است.
 7. پشتیبانی چندزبانه برای برنامه هفتگی: این برنامه از چندین زبان پشتیبانی می‌کند تا از آن در برنامه‌ریزی هفتگی مدارس در نقاط مختلف جهان استفاده شود.
 8. پشتیبانی و راهنمایی برای تهیه برنامه هفتگی: این برنامه شامل دستورالعمل‌ها و راهنمای کاربر برای آسان‌تر کردن فرآیند تهیه برنامه هفتگی می‌باشد.

استفاده از این برنامه می‌تواند به مدیران و آموزگاران کمک کند تا سریع و بدون نقص، برنامه هفتگی درسی مطلوب خود را طراحی کنند.همچنبن ما لایه باز برنامه هفتگی را برای استفاده شما مدیران قرار دادیم.

ویژگی های برنامه هفتگی خوب:

 • تنوع: برنامه هفتگی باید تنوع داشته باشد و شامل درس های مختلف باشد.
 • تعادل: برنامه هفتگی باید تعادل داشته باشد و شامل درس های سنگین و سبک باشد.
 • زمان مناسب: برنامه هفتگی باید در زمان مناسب تنظیم شود و به ساعات خواب و بیداری دانش آموزان توجه شود.
 • توانایی دانش آموز: برنامه هفتگی باید با توجه به توانایی دانش آموزان تنظیم شود و از بار بیش از حد درسی جلوگیری شود.
 • علاقه دانش آموز: برنامه هفتگی باید تا حدودی با توجه به علاقه دانش آموزان تنظیم شود تا انگیزه آنها برای یادگیری افزایش یابد.
 • فراغت: برنامه هفتگی باید شامل زمان فراغت برای دانش آموزان باشد تا آنها بتوانند به فعالیت های ورزشی، تفریحی و هنری خود بپردازند.
 • انعطاف پذیری: برنامه هفتگی باید انعطاف پذیری داشته باشد و در صورت نیاز قابل تغییر باشد.

نکاتی برای نوشتن برنامه هفتگی:

 • قبل از نوشتن برنامه هفتگی، با دانش آموزان و والدین آنها مشورت کنید.
 • به ساعات خواب و بیداری دانش آموزان توجه کنید.
 • به توانایی و علاقه دانش آموزان توجه کنید.
 • تنوع و تعادل را در برنامه هفتگی رعایت کنید.
 • زمان فراغت برای دانش آموزان در نظر بگیرید.
 • برنامه هفتگی را به صورت واضح و خوانا بنویسید.
 • برنامه هفتگی را در معرض دید دانش آموزان و والدین آنها قرار دهید.

امیدواریم با نوشتن برنامه هفتگی مناسب، به دانش آموزان در یادگیری بهتر و ارتقای سطح تحصیلی آنها کمک کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

دیدگاه ها

26 پاسخ به “برنامه هفتگی مدارس”

 1. سریه گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشیداز برنامه شما سپاس گزارم.

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   سلام
   عرض ادب ممنونم از انرژی مثبتتون حقیقتا ما اینجاییم که همه نیاز شما عزیزان رو رفع کنیم.
   درصورت مشکل و یا نیاز به آموزش یا حل مشکل بفرمایید
   باتشکر

   مدیر کل
 2. خاوند گفت:

  ویندوز من10 هست. برای فارسی سازی فقط منوهای اصلی فارسی می شوند و گزینه های داخلی برای ساخت برنامه فارسی نیستند. در تنظیمات مثل فیلم آموزشی تب location را ندارم اما خود لوکیشن ویندوز فعال هست. چطور مشکلم را حل کنم؟

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   تغییر لوکیشن در ویندوز 10 از طریق تنظیمات
   کلیدهای Windows + I را با هم فشار دهید تا وارد پنجره تنظیمات یا Settings شوید. حالا روی Time & language کلیک کنید.
   از منوی سمت چپ حتما Region & language را انتخاب کنید.
   حالا از سمت راست عنوان Country or region را پیدا کنید، یک منو در زیر آن قرار گرفته است که باید با کمک این منو کشور خود را انتخاب کنید (مثلا ایران).
   بعد از انجام این کار پنجره تنظیمات را ببندید و سیستم خود را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شود.

   2-آموزش تغییر کشور در ویندوز ۱۰ از طریق کنترل پنل
   برای دسترسی به تنظیمات لوکیشن در ویندوز ۱۰ می توانید از کنترل پنل کمک بگیرید. برای این کار:

   در کادر جستجوی منوی استارت عبارت Control Panel را تایپ کنید و روی نتیجه مرتبط کلیک کنید.
   مطمئن شوید که در قسمت View by گزینه Category انتخاب شده است. حالا روی Clock, Language, and Region کلیک کنید.
   سپس Region را انتخاب کنید و به سربرگ Location بروید.
   آموزش تغییر کشور در ویندوز 10 از طریق کنترل پنل
   از منوی Home location کشور خود را انتخاب کنید و روی Apply و سپس OK کلیک کنید.
   تمام پنجره ها را ببندید و بعد سیستم خود را ریستارت کنید تا تغییرات ذخیره شود.

   مدیر کل
 3. علی قاسمی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من سه روز هست روی این برنامه کار می کنم آموزش را هم نگاه کردم مشکی که دارد این هست برای دبیرستان ساعات 45 دقیقهای را یک زنگ حساب می کند و تک زنگ تک زنگ می اندازد مثلا 3 ساعت ریاضی را در 3 روز 45 دقیقه ای می اندازد.لطفا راهنمایی کنید

  مشترک
  • مدرسه فایل گفت:

   سلام و خسته نباشید
   قبول دارم در وحله ی اولی که با نرم افزار کار میکنید ممکنه یکم سخت باشه ولی یکم وقت میزارین راحت میشه کار…
   الانم در این خصوص باید بگم یه سری محدودیت هایی بین هوش انسان و هوش رباتی وجود داره.در هوش رباتی باید بهش بگی منظورم اینه اون نمیتونه ذهنتونو بخونه…
   سر این ساعت ها دو راهکار وجود داره
   ۱-شما تعداد ساعت هاتونو به صورت کامل درنظر بگیرید مثلا ۴ زنگ کامل و تو ذهنتون باشه هر زنگ کامل تشکیل شده از دو تک زندگ هستش.و برای درس مثل ریاضی اینجوری تعریف کنید یک درس یکساعته )تو این روش هر زنگ ۲ ساعت اموزشیه) و برای یک ساعتی که میمونه بهترین کار اینکه یه درس مشترک بین دوپایه درنظر بگیرید و تعریف کنید که هفته درمیون جابه جا کنند. درواقع شما هر ساعت اموزشی رو ۲ ساعت در این روش در نظر میگیرین
   این روش دو مزیت داره یکی برنامتون شلوغ نمیشه یکی هم هفته درمیون با درسی که اونم فرد ساعته توسط خودتون جدا میکنه

   روش ۲
   روشیه که تک زنگ درنظر گرفتید برای اینکار به برنانه میگید یک دوساعت و ثبت میزنید و یک تک ساعت و ثبت میزنید یعنی دوبار ثبتش میکنید
   و از قسمت پیشرفته شرط میزارین که مثلا درس تک زنگ فلان درسو با تک زنگ فلان درس تو یه روز بزاره
   این روش یکم پر اذیته…

   موفق باشید

   مدیر کل
 4. علی گفت:

  با سلام وقت بخیر یه مشکل من دارم زمانی که وارد برنامه می شوم ومی خواهم نام درس و یا ساعت و نام معلم را وارد کنم اگرچه زبان برنامه رو فارسی می کنم اما ایتم ها به زبان دیگری است و ورودی ها هم همه علامت سوال می شوند خواهشمندم راهنمایی بفرمایید تشکر

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   باسلام
   شما در یکی از مراحل یک تیک کمتر میگذارید.توصیه میکنم مرحله به مرحبه با فیلم آموزشی پیش برید و به حافظه اکتفا نکنید.
   بازهم چنانچه مشکلتون حل نشد در واتس اپ پیام بزارید تا بیشتر راهنماییتون کنم
   باشتکر

   مدیر کل
 5. علی گفت:

  با سلام
  فیلم آموزشی رو دقیق دیدم وتمام درسها را جداگانه و به تفکیک مثلا عربی سوم انسانی نوشتم و تمام اطلاعات معلم ها و کلاس ها و اتاق ها و…رو نوشتم و برنامه کامل کار کرد جندین بار هم برنامه رو سیو کردم اما کامپیوتر رو که خاموش کردم و فرداش روشن کردم برنامه همه چیز رو پاک کرده بود و به حالت خام در آمد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه کنیم تا برنامه بر گرده چون برای تکمیل اطلاعات جند روز وقت گذاشتم.

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   باسلام و احترام
   چنانچه سیو و یا بکاپ از برنامه دارید استفاده کنید
   من فکر میکنم مشکل از کامپیوتر و ویندوزتونه که ممکنه نرم افزار فریز روش نصب باشه تا با هر بار خاموش روشن کردن کلیه اطلاعات موجود در درایو c به حالت اولیه ویندوز در بیاد
   باتشکر

   مدیر کل
 6. عبدالوراث گفت:

  سلام میخواستم فلم آموزشی شو داشته باشم

  مهمان
 7. رسولی گفت:

  با سلام و تشکر
  سوال بنده اینه که چرا با اینکه کلیه اطلاعات دروس و همکاران به برنامه ارایه شده باز هم بسیاری از دروس رو در زنگها درج نکرده و مهمتر این اکثر ساعات تدریس همکاران کنتاکت دارند یعنی در یک زنگ دو سه کلاس با هم درس دارند.

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   باسلام
   این مشکل برمیگرده به اینکه شما در هنگام تعریف درس به مربی تنظیمات اشتباهی اعمال میکنید.لطفا برنامه رو ویرایش کنید و در قسمت مربوطه از ادغام کلاس استفاده نکنید و تنظمات رو اعمال کنید
   مشکلتون به سادگی آب خوردن حل میشه

   مدیر کل
 8. رضا نقدی گفت:

  سلام اینکه به لاتین هست

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   باسلام
   بر اساس فیلم اموزشی میتونین به راحتی فارسی سازی رو انجام بدید.
   باتشکر

   مدیر کل
 9. ماریا گفت:

  با سلام
  ببخشید دبستان ما برای دوره دوم از هر پایه سه تا کلاس داره،یعنی مثلا سه تا چهارم،سه تا پنجم و…
  و برای هر درسی ما معلم جداگانه داریم.. یعنی ریاضی جدا و فارسی جدا و…
  حالا هر پایه که سه تا کلاس داریم برای ریاضی مثلا یه معلم داریم.. یعنی این معلم ریاضی باید درس ریاضی تمام چهارم ها را تدریس کنه…میخواستم ببینم این نرم افزار این قابلیت رو داره که برنامه رو طوری بچینه که این معلم ریاضی در طول روز کلاسهاش پشت سر هم باشه و زنگ بیکاری وسط روز نداشته باشه؟؟ یعنی زنگ بیکاریش ابتدایی روز یا انتهای روز باشه؟؟

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   سلام
   این نرم افزار نه تنها این امکان رو بلکه هزار برابر این امکانات رو داره.
   میتونین به راحتی شخصی سازی کنید.
   باتشکر

   مدیر کل
 10. عباد گفت:

  مشکل با زباان فارسی روی دوتاا سیستم چک کردم مشکل داره

  مهمان
 11. نصرتی ش گفت:

  با سلام از برنامه خوبتون. زمان بیکاری معلمین رو مینویسم ولی در اون روزها برنامه می چینه.
  دوم اینکه ما چند معلم گاها سه معلم برای یک درس داریم در کنار درس اسم همکار نوشته میشد بهتر بود. فقط با رنگ که نهایتا آدمی فراموش می کنه چی به چیه؟؟

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   سلام
   اگه طبق فیلم آموزشیمون پیش رفته باشید کاملا توضیح داده شده چطوری به برنامه بگید در این ساعت ها معلم تمایل داره کلاس داشته باشه
   در قسمت وقت آزاد شما باید زمان هایی که معلم تمایل داره درس نداشته باشه اون روز هارو ضربدر دار کنید.

   مشکل دومتون به این دلیل هستش که شما در قسمت نام اختصاری نام کامل رو نگذاشتید.دقیقا در فیلم این مورد رو تذکر دادم.

   درصورت مشکل میتونین با شماره ۰۹۹۰۳۳۲۰۸۰۳ تماس بگیرید تا راهنماییتون کنم.
   باتشکر

   مدیر کل
 12. Mahnaz گفت:

  باسلام
  این نرم افزار برای اجراشدن به چه برنامه ای نیاز داره؟
  و اینکه بر روی گوشی قابلیت نصب داره؟

  مهمان
  • مدرسه فایل گفت:

   سلام
   این نرم افزار به هیچ نرم افزار اضافی نیاز نداره.
   باتوجه به اینکه در این نرم افزار از الگوریتم پیچیده ای استفاده شده این نرم افزار فقط در کامپیوتر اجرا میشه.

   مدیر کل
 13. Farahani گفت:

  سلام از برنامه شما متشکرم

  مهمان
 14. Farahani گفت:

  سلام مرسی

  مهمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *